• KƏPƏZ TV
    canlı yayım
Bu günə xəbərlərin oxunma sayı: 1734
— 28.11.2014 11:06

Futbol üzrə Avropa Liqasının qrup mərhələsində V turun oyunları keçirilib

“Qarabağ”ın qrupu ilə yanaşı daha 11 qrupda 22 oyun baş tutub.

Türkiyə təmsilçilərindən “Beşiktaş” səfərdə Yunanıstanın “Asteras” klubunun qonağı olub. İki top fərqi ilə irəli keçən "qara qartal" sonda üstünlüyünü əldən verib - 2:2. “Trabzonspor” isə doğma meydanda  Ukrayna “Metallist”ini sınağa çəkib. Oyun Türkiyə təmsilçisinin inamlı qələbəsi ilə başa çatıb - 3:1.

  

AvropaLiqası

5-ci tur

27 noyabr

 

A qrupu

00:05. “Vilyareal” (İspaniya) - “Borussiya” (Münhenqaldbax, Almaniya) - 2:2
Qollar: Vietto, 26 (1:0), Rafael, 55 (1:1), Çeruşev, 63 (2:1), Xaka, 67 (2:2)

 

00:05. “Sürix” (İsveçrə) -  “Apollon” (Kipr) - 3:1 
Qollar: Rosa, 23 (0:1), Cimsiti, 32 (1:1), Çikaoui, 39-pen, 59-pen (3:1)

 

S

Komandalar

O

Q

H

M

T-F

Xal

1.

Borussiya (Münhenqladbax)

5

2

3

0

11:4

9

2.

 Vilyareal

5

2

2

1

13:7

8

3.

Sürix

5

2

1

2

10:11

7

4.

Apollon

5

1

0

4

4:16

3



B qrupu

00:05.  "Torino" (İtaliya)   - "Brügge" (Belçika) - 0:0 

00:05. "Helsinki" (Finlandiya) -  "Kopenhagen" (Danimarka) - 2:1
Qollar: Baah, 29 (1:0), Nilson, 90 (1:1), Kanci, 90+3 (2:1)

S

Komandalar

O

Q

H

M

T-F

Xal

1.

Brügge

5

2

3

0

8:1

9

2.

Torino

5

2

2

1

4:2

8

3.

Helsinki

5

2

0

3

4:9

6

4.

Kopenhagen

5

1

1

3

4:8

4

 


C qrupu

00:05. Tottenhem” (İngiltərə) - “Partizan” (Serbiya) - 1:0 
Qol: Stambouli, 49 (1:0)

00:05. “Asteras Tripolis” (Yunanıstan) -   “Beşiktaş” (Türkiyə) - 2:2
Qollar: Demba Ba, 15 (0:1), Töre, 61 (0:2), Barrales, 72 (2:1), Parra, 83 (2:2)
Qırmızı vərəqə: Hatçinson, 74 ("Beşiktaş")

S

Komandalar

O

Q

H

M

T-F

Xal

1.

Tottenhem

5

3

2

0

9:3

11

4.

Beşiktaş

5

2

3

0

10:5

9

2.

Asteras Tripolis

5

1

2

2

7:10

5

3.

Partizan

5

0

1

4

1:9

1

 

D qrupu 

00:05. “Seltik” (Şotlandiya) - “Zalsburq” (Avstriya) - 1:3 
Qollar: Alan, 8, 13 (0:2), Yuhansen, 30 (1:2), Keyta, 90+2 (1:3)

 

00:05.  “Astra” (Rumıniya) - “Dinamo” (Zaqreb, Xorvatiya) - 1:0
Qol: Bukari, 50 (1:0)

 

S

Komandalar

O

Q

H

M

T-F

Xal

1.

Zalsburg

5

4

1

0

16:7

13

2.

Seltik

5

2

2

1

7:7

8

3.

Astra

5

1

1

3

5:10

4

4.

Dinamo (Zaqreb)

5

1

0

4

8:12

3



E qrupu 

00:05.  “Eştoril” (Portuqaliya) - PSV (Hollandiya) - 3:2 (Təxirə salınıb)
Qollar: Depay, 6 (0:1), Toze, 12 (1:1), Narsin, 14 (1:2), Kuça, 30 (2:12), Amado, 40 (3:2)

 

20:00.  “Dinamo” (Moskva, Rusiya) - “Panatinaykos” (Yunanıstan) - 2:1 
Qollar: Berq, 14 (0:1), Vilyam Venkör, 55 (1:1), İonov, 61 (2:1)

S

Komandalar

O

Q

H

M

T-F

Xal

1.

Dinamo  Moskva

5

5

0

0

8:3

15

2.

PSV

4

2

1

1

5:4

7

3.

Estoril

4

1

0

3

3:4

3

4.

Panathinaikos

5

0

1

4

5:10

1



F qrupu 

00:05.   “İnter” (İtaliya - “Dnepr” (Ukrayna) - 2:1 
Qollar: Rotan, 16 (0:1), Kuzmanoviç, 30 (1:1), Osvaldo, 51 (2:1)
Qırmızı vərəqə: Andre Ranokkia, 47 ("İnter")
  
00:05.  “Sent Etyen” (Fransa)  -“Qarabağ”  (Azərbaycan) - 1:1
Qollar: Vüqar Nadirov, 15 (0:1), van Volfsvinkel, 21 (1:1)


 

S

Komandalar

O

Q

H

M

T-F

Xal

1.

İnter

5

2

2

0

4:1

11

2.

Qarabağ

5

1

2

2

3:5

5

3.

Sent-Etyen

5

0

5

0

2:2

5

4.

Dnepr

5

51

31

3

3:5

4

 


G qrupu

22:00. "Feyenoord" (Hollandiya) - "Sevilya" (İspaniya) - 2:0 
Qollar: Toornstra, (1:0), El Ahmadi, 83 (2:0)

22:00.  "Rijeka" (Xorvatiya) - "Standard" (Belçika) - 2:0 
Qollar: Moises, 26 (1:0), Kramariç, 34-pen (2:0)  

S

Komandalar

O

Q

H

M

T-F

Xal

1.

Feyenoord

5

3

0

2

7:6

9

2.

Feyenoord

5

2

2

1

7:5

8

3.

Standart

5

1

1

3

4:7

4

4.

Rijeka

5

1

1

3

5:9

4





H qrupu

21:00.  "Krasnodar" (Rusiya) - "Lill" (Fransa) - 1:1 
Qollar: Ari, 35 (1:0), Roux, 79 (1:1) 

 

22:00. "Volfsburq" (Almaniya) - "Everton" (İngiltərə)- 0:2 
 Qollar : Lukaku, 43 (0:1), Mirallas, 75 (0:2)

 

S

Komandalar

O

Q

H

  ML

T-F

Xal

1.

Everton

5

3

2

0

10:2

11

2.

Volfsburg

5

2

1

2

11:10

7

3.

Lill

5

0

4

1

3:6

4

4.

Krasnodar

5

0

3

2

6-12

3

 

I qrupu

22:00. "Slovan" (Slovakiya) - "Yanq Boys" (İsveçrə)- 1:3  
Qollar: Hoarau, 9-pen (0:1), Soumah, 11 (1:1), Kubo, 18 (1:2), 63 (1:3)

 

22:00. "Sparta" (Çexiya) - "Napoli" (İtaliya)- 0:0 


 

S

Komandalar

O

Q

H

M

T-F

Xal

1.

Sparta (Praqa)

5

3

1

1

11:4

10

2.

Napoli

5

3

1

1

8:3

10

3.

Yanq Boyz

5

3

0

2

11:7

9

4.

Slovan Bratislava

5

0

0

5

1-17

0

 

J qrupu 

22:00.  "Olborq" (Danimarka) - "Styaua" (Rumıniya)- 1:0  
Qol: Enevoldsen, 72 (1:0)
 
22:00. "Dinamo" (Kiyev, Ukrayna) - "Rio Ave" (Portuqaliya) - 2:0  
 


Qollar: Lens, 53 (1:0), Veloso, 78 (2:0) 

S

Komandalar

O

Q

H

M

T-F

Xal

1.

Dinamo (Kiyev)

5

4

0

1

10:4

512

2.

Olborq

5

3

0

2

5:8

9

3.

Olborq

5

2

1

2

11:7

7

4.

Rio Ave

5

0

1

4

3:10

1

 

K qrupu

22:00.  "Dinamo" (Minsk, Belarus) - PAOK (Yunanıstan)- 0:2  
Qollar: Athanasiadis, 82 (0:1), 88 (0:2)

22:00. "Qenqam" (Fransa) -  "Fiorentina" (İtaliya)- 1:2 
 Qollar: Marin, 6 (0:1), Babakar, 13 (0:2), Beavuvue, 45-pen (1:2)

 

S

Komandalar

O

Q

H

M

T-F

Xal

1.

Fiorentina

5

4

1

0

10:2

13

2.

PAOK

5

2

1

2

9:5

7

3.

Qenqam

5

2

1

2

5:5

7

4.

Dinamo. Minsk

5

0

1

4

1:13

1

 


L qrupu

22:00. "Trabzonspor" (Türkiyə - "Metallist" (Ukrayna) - 3:1  
Qollar: Oskar Kardoso, 36 (1:0), Homenyuk, 6 (1:1), Mehmet Ekici, 87 (2:1), Sefa Yılmaz, 90+5 (3:1) 

 

22:00.  "Lokeren" (Belçika) - "Legiya" (Polşa) - 1:0
Qol: Vanaken, 7 (1:0)

S

Komandalar

O

Q

H

M

T-F

Xal

1.

Legiya

5

4

0

1

5:2

12

2.

Trabzonspor

5

3

1

1

8:4

10

3.

Lokeren

5

2

1

2

3:4

7

4.

Metalist Xarkov

5

0

0

5

3:9

0